• #

  2 Milyon Yazar Kasa Değişecek

  Türkiye'nin ilk e-Bilet özel entegratörü olarak son üç ayda 5 Milyonu aşkın bileti elektronik ortamda işledik.

  Resmi Gazete'de yayımlanan açıklamaya göre; yeni nesil ödeme kaydedici cihaz kullanma mecburiyeti süresi, 1 Ocak 2017'den 1 Ocak 2018'e uzatıldı.

  Konuyla ilgili olarak aşağıdaki açıklama yapıldı:

  Maliye Bakanlığının Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliği, Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, Katma Değer Vergisi Mükelleflerinin Ödeme Kaydedici Cihazları Kullanmaları Mecburiyeti Hakkında Kanun ve ilgili mevzuatına göre ödeme kaydedici cihaz kullanmak zorunda olanlar ile yol kenarı otopark hizmeti verenlerin haricindeki mükelleflerin 2014 satışları veya gayri safi iş hasılatı 150 bin liradan az olanlar için yeni nesil ödeme kaydedici cihaz kullanma mecburiyeti süresi, 1 Ocak 2017'den 1 Ocak 2018'e uzatıldı.

 • Terörü Lanetliyoruz

  Terörü Lanetliyoruz

 • Havayolu Şirketleri 1 Temmuz 2016 İtibariyle e-Bilet'e Geçiyor

  Havayolu Şirketleri 1 Temmuz 2016 İtibariyle e-Bilet'e Geçiyor

  Türkiye'nin ilk e-Bilet özel entegratörü olarak son üç ayda 5 Milyonu aşkın bileti elektronik ortamda işledik.

  Elektronik bilet düzenleyen sektörlerde yaptığımız ilk projeler ve edindiğimiz büyük tecrübe ile havayolu şirketlerini de e-Bilet platformuna taşımak için hazırız.

  e-Bilet Hakkında

  Elektronik bilet, alıcısına elektronik araçlar vasıtasıyla gönderilmek üzere elektronik belge biçiminde oluşturulmuş elektronik biletini ifade etmektedir.

  415 Sıra No.lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğinin 26.06.2012 tarih ve 28335 sayılı Resmi Gazetede yayımlanması ile birlikte kara ve deniz yolu ile şehirlerarası ve uluslararası yolcu taşımacılığında elektronik bilet kullanımı başlamıştır. Ayrıca kara yolu yolcu taşımacılığı yapanlar elektronik yolcu listesi de düzenleyebileceklerdir.

 • GİB'den e-Defter Yedekleme Uyarısı

  GİB'den e-Defter Yedekleme Uyarısı

  Gelir İdaresi Başkanlığı, şirketlerin elektronik ortamda tuttukları mali kayıtları siber saldırılara karşı korumaları gerektiği konusunda uyardı. Yayınlanan duyurudaki detaylar şu şekilde:

  Mükelleflerin kendi bilgi işlem sistemlerinde muhafaza edilen elektronik defter ve beratların silinmesi, zarar görmesi, virüs bulaşması v.b. nedenlerle elektronik defter ve beratların ibrazında sorun yaşanabilmektedir. Özellikle son dönemlerde artan siber saldırılar nedeniyle birçok mükellefimizin elektronik defter dosyalarının zarar gördüğü Başkanlığımıza yapılan başvurulardan anlaşılmaktadır.

  Bu nedenle, defterlerini elektronik ortamda tutan mükelleflerin , e-Defter ve beratlarının muhafaza ve ibrazı konusunda gerekli önlemleri almaları, bu kapsamda bilgi işlem sistemlerinde yaşanabilecek sorunlar nedeniyle elektronik defter ve beratlarını mutlaka farklı lokasyon ve ortamlarda yedeklemeleri, mükelleflerimizin yaşayabileceği olumsuz durumlar ve mağduriyetlerin önüne geçeceğinden Başkanlığımızca tavsiye olunur.

  kaynak: www.gib.gov.tr

  Siber saldırı felaketinden e-Yedekleme ile korunun!